Aşağı nohutlu mahallesi, Vali Konağı yanı Kılıçarslan Apartmanı Kat 1 aybuke@aybukekilicarslan.com.tr

BİN CİHANA DEĞİŞMEM...

 "Araya gitti diye içlenme baharına

Huduttan getirdiğin şan yetişir yarına!"

   Bugün, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere armağan ettiği nice şerefli günden sadece bir tanesi. Türk'ün düşmanı vatan toprağından def ettiği gün. Savaşın yalnızca, parayla, tankla, tüfekle değil; vatan sevgisiyle, inançla, birlik beraberlik duygusuyla, azimle , çalışkanlıkla, fedakarlıkla kazanılabileceğini tüm dünyanın duyduğu gün bugün. Zafer'imizin 98. Yılı kut'lu olsun !

   Milli duygularımızın, aidiyet hissimizin, inancımızın, değer yargılarımızın ve kutsal saydığımız her şeyin sarsıldığı şu günlerde kendimize hatırlatmalıyız ki; bu gün o günlerden daha karanlık değil! Yüzü ve fikirleri bize ışık olan Atatürk'ün, manevi mirasına ve kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyetine sahip olduğumuzu unutmamalıyız.
Ve ışığın geldiği yöne doğru, sağ oldukça, daima yürümeliyiz...

   "Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin" dediğin için, 57 yıllık yaşama; 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, bağımsız bir ülke ve milyonlarca özgür insan sığdırdığın için teşekkürler ATA'm. Şimdi, gördüğü her ağacı söküp yerine beton dikenler, kimi örnek aldı bilmiyorum ama; biz tıpkı senin yaptığın gibi, insanları, ağaçları, hayvanları daha çok seveceğiz. Daha çok araştırıp, cehaletle daha çok savaşacağız. Özgürlük ve bağımsızlığın karakterimizin değişmez parçası olduğunu daha çok özümseyip, yurtta ve dünyada barışı daima destekleyeceğiz. Üretene saygı duyacak; edebiyata, sanata, sanatkara sevgi besleyeceğiz. Biz, kimse görmezken bile yere bir şey atmaktan utanmaya devam edeceğiz, bileceğiz ki onu da yerden eğilip alan birileri var. Ve o birileri bu memleketin bir ferdi, bu memleketin her vatandaşını senin sevdiğin gibi seveceğiz. Derdimiz hep vatan olacak.

   Şu an bir kadın olarak fikrilerimi ve duygularımı paylaşabildiğim için canım Atatürk'e minnet dolu sevgiyle yazıyorum. Küçük bir köyde kızını okutan bir babanın, cahiller tarafından eleştirilip ayıplandığı zaman, " benim kızım cumhuriyet çocuğu, okuyacak tabi" diye, övünerek cevap verdiği duyguyla yazıyorum. Kimsenin cariyesi, malı, 4. karısı olmamamıza sebep olan kişiye minnet dolu sevgiyle yazıyorum.
Saçlarımda htiğim rüzgarı borçlu olduğum kişiyi ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

   "İnsan Türk olur da, nasıl Kemal Paşa'dan yana olmaz "
Zafer'i kazananlar kutlar, kaybedenler değil. Bayramımız kut'lu olsun. Var olsun Türk'ün şanlı ordusu.